Uzm. Kl. Psikolog Itır Camcıoğlu

İzmir Tevfik Fikret lisesini tamamladıktan sonra, 2009 yılında T.C. İstanbul Bilgi Üniversitesi psikoloji lisansı programını tamamlamıştır. Daha sonra 2011 yılında Londra şehrindeki, Goldsmiths University of London’ da Kinik Psikolojiye giriş bölümünü 1 yıl okuduktan sonra, 2021 yılında T.C. Arel Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı bölümünü bitirmiştir. İngiltere’ deki eğitimi sırasında, çocuk , ergen ve yetişkinlere uygulamak üzere, Mindfulness Temelli Bilişsel Davranışçı terapi üzerine eğitimler almıştır. İstanbul’ da özel bir klinikte otizimli ve özel öğrenme güçlüğü olan çocuklar ile çalışmıştır. Daha sonra 2013 yılında özel bir danışmanlık merkezinde çocuk ve ergenler ile çalışmıştır. 2017 yılından bu yana Dr. Esengül Kayan muayenehanesinde çalışmaktadır. Klinik alanda çocuk ve ergen ağırlıklı psikanalitik psikoterapi uygulamakta, bu konuyla ilgili halen süpervizyon almakta ve eğitimlere devam etmektedir. Bireysel psikanaliz sürecindedir.

Kurslar ve Sertifikalar

  • İstanbul Çocuk ve Ergen Psikanalatik Psikoterapiler Derneği tarafından uygulanan, Psikanalitik Psikoterapiler Formasyonu Modül 1’i tamamlamıştır.
  • 2019 Eylül ayından itibaren çocuk ve ergenler ile psikanalitik terapi uygulama becerisi süpervizyonu almaktadır.
  • Destekleyici Psikoterapi Uygulama Becerisi – 3 yıllık sertfika eğitim programı, 2 yıllık teori eğitimi 1 yıl süpervizyon eğitimi olarak tamamlanmıştır; 2017-2020 Prof. Dr. Cem Kaptanoğlu tarafından verilmiştir
  • WISC-4 Zeka Testi Uygulama Eğitimi- 2017, Türk Psikologlar Derneği
  • Özgül Öğrenme Bozukluğu Genişletilmiş Nöropsikometri Bataryası testi (ÖÖB), Kim Psikoloji; 2017
  • Kognitif ve Davranışçı Terapi Uygulama Sertifikası; 2013-2014, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilmiştir.
  • Öğrenme güçlüğü olan çocuklarla çalışma teknikleri- 2014, Prof. Dr. Umran Korkmazlar
  • Theraplay Eğitimi- 2014, Nadis Danışmanlık Merkezi
  • Nöropsikolojik testler Eğitimi- 2014, Denwar1, Ankara Gelisim Envanteri, Wechsler hafıza testi, Dikkati ölçmek, El kullanma becerilerini ölçme , Bender Gesralt testi, Peabody kelime

Uzm. Kl. Psikolog Itır Camcıoğlu aynı zamanda yetişkinler için, destekleyici psikoterapi eğitimi ve süpervizyon çalışmalarını tamamlamıştır.

Çalışma alanları ve uyguladığı terapiler

Çocuk ve ergenler ile psikanalitik yönelimli psikoterapi, yetişkinler ile destekleyici psikoterapi ve mindfulness grup çalışmaları, Özgül Öğrenme Bozukluğu Genişletilmiş Nöropsikometri Bataryası testi (ÖÖB) ve WISC-4 zeka testi uygulamaları yapmaktadır.