Özel Eğitim Uzmanı Tolga Canay

Tolga Canay, 04.12.1975 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim dalını 1999 yılında, Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim bölümü Yüksek Lisans programını bir yıl bilimsel hazırlık okuyarak 2003 yılında tamamlamıştır.

Çapa Çocuk Psikiyatri Kliniğinde özel eğitim grup eğitimi programına katılmıştır. Tavistock Bebek Gözlem eğitimlerine iki yıl dış grup üyesi olarak devam etmiştir.

Çalışma alanları ve uyguladığı terapiler

İstanbul Terapi ve Danışmanlık Merkezi’nde CAS, TİLLS, ETEÇOM, IVO, GÖBDO-TV, MOXO, DENVER II uygulamaları yapmaktadır. Etkileşim temelli erken çocukluk eğitimlerini bireysel eğitim programları hazırlayarak gerçekleştirmektedir. Aynı süreç içinde “ebeveyn eğitimleri” de yürütmektedir

2000-2003 yılarında İçgörü Çocuk ve Genç Danışmanlık Merkezinde Otizm teşhisi almış çocuklarla grup çalışmaları yapmıştır. PECS VE TEACCH eğitim programlarını, Sosyal Uyum Çalışmalarını uygulamıştır. Aynı merkezde on dört yıl boyunca bireysel çalışmalarına devam etmiştir.

2013 yılından beri Beyaz Balina Yayınevinin yayınladığı çocuk kitaplarının pedagojik danışmanlığını yapmakta, çalışma kitapları hazırlamaktadır.